با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌ها برگزار شد؛

آئین بهره‌برداری از ۳ فضای آموزشی در استان هرمزگان

۰۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۷ کد : ۵۹۳۷ اخبار مهم
آئین بهره‌برداری از ۳ فضای آموزشی در روستاهای استان هرمزگان، با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور، استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.
آئین بهره‌برداری از ۳ فضای آموزشی در استان هرمزگان

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، سه مدرسه در قالب 12 کلاس درس با حضور دکتر فاطمه مهاجرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور، مهندس ناصر فتحی مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌ها و جمعی از مسوولان استانی در روستاهای هرمزگان به بهره برداری رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در حاشیه بهره برداری از این فضاهای آموزشی گفت: برای ساخت  این ۳ فضای آموزشی در مجموع 60 میلیارد ریال هزینه شده است.
سید فخرالدین هاشمی افزود: این فضاهای آموزشی شامل مدرسه ۶ کلاسه در بخش بیکاه شهرستان رودان، مدرسه سه کلاسه روستای خورچاه در شهر قلعه قاضی و مدرسه سه کلاسه در روستای جلابی شهر تخت بندرعباس است.

وی بیان داشت: با حمایت‌ها و پیگیری‌های دکتر همتی استاندار هرمزگان و در بحث مشارکت بنگاه های اقتصادی و صنایع بزرگ استان در امر خیر مدرسه‌سازی جهش بزرگی در این راستا صورت گرفته است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان یادآور شد: این سه فضای آموزشی نیز با مشارکت  شرکت هلدینگ عظام احداث شده است.

هاشمی در خصوص اجرای طرح آجر به آجر نیز اظهار داشت: این طرح به منظور افزایش حداکثری مشارکت‌های مردمی در استان اجرا می‌شود که بیانگر این بوده هر فرد می‌تواند حتی با پرداخت هزینه یک آجر هم در ساخت مدرسه مشارکت کند.

در سال تحصیلی جدید نزدیک به ۴۰۰ هزار دانش آموز در سه هزار و ۵۰۰ کلاس درس تحصیل می‌کنند.

ناصر فتحی ضمن تشکر از شرکت هلدینگ عظام گفت: سازمان نوسازی مدارس توجه ویژه به اعتبار پروژه های خیری دارد ودر تامین اعتبار آنها قدم های بزرگی را برداشته است.
فتحی همچنین از مسئولان استانی در خواست کرد که اعتبارات استانی را همچون اعتبارات ملی افزایش دهند تا شاهد رشد و توسعه ی فرهنگ در استان هرمزگان باشیم.

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌ها سازمان نوسازی مدارس یاد و خاطره بزرگ مرد خیر مدرسه ساز مرحوم دکتر حافظی را در این فضای آموزشی خیری گرامی داشت واز خدمات ایشان عنوان پایه گذار مجمع خیرین کشور تقدیر تشکر کرد.

در پایان از تمامی عوامل اجرای این ۳ پروژه که در شرایط خاص کرونایی زودتر از موعد مقرر پروژه را به بهربرداری رساندند، قدردانی شد.


نظر شما :