در چهل سالگی انقلاب؛

عملیات ساخت ۹۸ پروژه در سمنان آغاز شد/۳۹ کلاس درس به بهره‌برداری رسید

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۳ کد : ۶۷۷ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دهه فجر امسال ساخت ۹۸ طرح در استان آغاز و ۶ فضای آموزشی افتتاح شد.
عملیات ساخت ۹۸ پروژه در سمنان آغاز شد/۳۹ کلاس درس به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان، سعید هژبری در آئین بهره‌برداری از مدرسه نمونه دولتی محمد رسول الله (ص) سمنان که به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و با حضور دکتر عباس مصلی نژاد خیّر بنام کشوری، رئیس جامعه خیرین، مدیرکل مشارکت‌های مردمی، مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس و استاندار سمنان برگزار شد؛ گفت: طی چهل سال اخیر، با توجه به رشد 2/2 برابری جمعیت دانش آموزی استان، سرانه فضای آموزشی رشدی معادل 4/7 برابر داشته است.

وی با اشاره به توسعه چشمگیر فضاهای آموزشی استان گفت: پس از انقلاب 358 مدرسه با 2402 کلاس درس و 356 هزار مترمربع زیربنای آموزشی، توسط اداره کل نوسازی مدارس استان سمنان احداث و تحویل آینده‌سازان میهن شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار داشت: از 6 پروژه افتتاحی این ایام، 4 پروژه در قالب 39 کلاس درس و 10 هزار و 32 مترمربع فضای آموزشی است و 2 پروژه نیز سالن ورزشی است که به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین از آغاز احداث 98 طرح با چهار هزار و 180 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، در نقاط مختلف استان سمنان خبر داد و افزود: قبل از انقلاب سرانه فضای آموزشی استان 1/5 مترمربع به ازای هر دانش آموز بود که هم اکنون به 7/03 مترمربع افزایش یافته است.

هژبری خاطرنشان ساخت: هم اکنون 793 فضای آموزشی با پنج هزار کلاس درس در استان وجود دارد؛ 41 درصد کلاس های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و 36 درصد نیز نیازمند  تخریب و بازسازی هستند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در این آئین با بیان اینکه انتقال فرهنگ مدرسه‌سازی در کشور باید به معنی واقعی نهادینه شود، گفت: بر این اساس خیّرین جدید برای ساخت فضاهای آموزشی وارد میدان می‌شوند.

قربانی تصریح کرد: رفع مشکلات زیرساختی در آموزش و پرورش باید در اولویت تمام خیّرین کشور قرار گیرد که با این رویکرد می توان موجب ارتقاء سطح فرهنگی جامعه شد.
وی گفت: مدرسه‌سازی نمادی از تمدن اصیل ایرانی است و خیران نیک اندیش با الگوبرداری از پیشینیان خود، همواره برای رشد و توسعه این مرز و بوم گام برمی‌دارند.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: دستاوردهای خیّرین مدرسه‌ساز بعد از انقلاب اسلامی برای ساخت فضاهای آموزشی در کشور غیرقابل انکار است و آحاد مردم قدردان تلاش های خداپسندانه این عزیزان هستند.

 


نظر شما :