در چهل سالگی انقلاب؛

۱۹ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان مرکزی افتتاح شد

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۰ کد : ۶۸۷ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ۱۹ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی با ۱۴۱ کلاس درس در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
۱۹ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان مرکزی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی، حسین محمدی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی سرانه فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی استان تغییرات چشم‌گیری داشته است، گفت: قبل از انقلاب، سرانه فضای آموزشی استان 1.5 مترمربع به ازای هر دانش‌آموز بود که در حال حاضر این آمار به 5.2 مترمربع رسیده است.

وی افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 19 فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی با 19 هزار و 519 مترمربع زیربنا و اعتباری بالغ‌ بر 14 میلیارد تومان در سطح استان افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی با توجه به مشارکت خیّرین در توسعه فضاهای آموزشی استان، خاطرنشان کرد: 40 درصد از مجموع پروژه‌های افتتاحی دهه فجر سالجاری با مشارکت 40 درصدی خیّرین بوده است.

محمدی یادآور شد: از مجموع پروژه‌های افتتاحی 12 پروژه مشتمل بر 141 کلاس درس با کاربری آموزشی، 4 پروژه با کاربری پرورشی و 3 پروژه با کاربری ورزشی است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب 498 مدرسه با 2 هزار و 582 کلاس درس در استان مرکزی وجود داشت که اکنون این آمار به 2 هزار و 95 مدرسه با 58 هزار و 74 کلاس درس رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی تصریح کرد: هم‌چنین طی چهل سال گذشته استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی 5 هزار و 74 کلاس درس، تخریب و بازسازی یک هزار و 114 کلاس درس و مقاوم‌سازی 755 کلاس درس انجام شده و 103 فضای ورزشی نیز ساخته شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است. 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس استان مرکزی خیرین مدرسه‌ساز دستاوردهای انقلاب اسلامی افتتاح فضای آموزشی


نظر شما :