در چهل سالگی انقلاب؛

۱۳ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی در لرستان به بهره‌برداری رسید

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۹:۱۶ کد : ۶۹۰ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: ۱۳ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی با ۳۱ کلاس درس در ایام الله مبارک دهه فجر در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در سطح استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
۱۳ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی در لرستان به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس لرستان، چگنی با اشاره به اینکه از این تعداد پروژه، دو مجموعه ورزشی و یک پژوهشسرا و 10 مدرسه بود که در مجموع با صرف اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 440 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌ها، 6 هزار و 430 مترمربع زیربنا به فضای آموزشی استان اضافه شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 80 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در سطح استان در دست اجرا است، گفت: 17 هزار کلاس درس فعال در یکهزار و 50 مدرسه استان فعال هستند و میانگین سرانه فضای آموزشی در این استان به ازای هر دانش آموز 5/18 مترمربع است.

چگنی با اشاره به ناکافی بودن سرانه ورزشی در استان اظهار داشت: فضاهای مفید ورزشی استان 180 هزار مترمربع است که با در نظر گرفتن جمعیت دانش آموزی، سرانه ورزشی هر دانش آموز تنها 57 صدم مترمربع است؛ در حالیکه حداقل استاندارد این سرانه یک مترمربع است.

شایان ذکر است؛ سالن ورزشی بخش زاغه از توابع شهرستان خرم آباد در زمینی به مساحت 1123 مترمربع و با زیر بنای 1050 مترمربع، با صرف اعتباری بالغ بریک میلیارد و 480 میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


نظر شما :