مدیرکل نوسازی مدارس تهران:

تهران نیازمند توجه ویژه برای توسعه و بازسازی مدارس است

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۰ کد : ۷۷۶ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: استان تهران بیش از سایر استان‌های کشور نیازمند توجه برای توسعه و بازسازی مدارس است.
تهران نیازمند توجه ویژه برای توسعه و بازسازی مدارس است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، علی شهری در سمینار منطقه‌ای دفاتر فنی استان‌های البرز، قزوین، سمنان و تهران که به میزبانی استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: استان تهران نسبت به سایر استان‌های کشور بیش‌ترین تراکم جمعیت دانش‌آموزی در کلاس‌های درس را دارد.

وی افزود: میانگین تراکم جمعیت دانش‌آموزان در استان تهران بیش از 32 نفر در هر کلاس درس است، لذا باید کار بیش‌تری در تهران انجام شود و همکارانم تلاش مضاعفی انجام دهند.

مدیرکل نوسازی مدارس تهران با بیان اینکه بیش‌ترین مدارس تخریبی کشور متعلق به استان تهران است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 8 هزار و 500 کلاس درس استان نیازمند تخریب و بازسازی و 14 هزار و 500 کلاس درس نیازمند مقاوم‌سازی است.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد کلاس‌های درس کشور غیرمستحکم هستند، یادآور شد: در استان تهران 42 درصد کلاس‌های درس غیرمستحکم و فاقد حداقل‌های لازم بر اساس نشریه 697 هستند.

شهری به مدارس غیردولتی تهران اشاره و گفت: استان تهران بیش از 2 هزار و 700 مدرسه غیردولتی دارد که از یک طرف فرصت و از طرف دیگر تهدید هستند؛ زیرا در پاره‌ای موارد حداقل‌های لازم را هم ندارند؛ امیدوارم فکری اساسی برای این مدارس شود.

وی تصریح کرد: ایمنی مدارس از مقوله‌های جدی و مهم تلقی می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد، بر این اساس شاخص‌های ایمنی مدارس را تهیه و استخراج کردیم و از 10 درصد مدارس استان تهران مطابق این شاخص‌ها بازدید به عمل آوردیم و مشکلات مختلفی اعم تابلوی برق مدرسه، بازشدن درب کلاس به سمت بیرون، ورود ماشین آتش نشانی، کلید محافظ و ... احصاء شد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس تهران مقاوم‌سازی مدارس مدارس تخریبی تخریب و بازسازی مدارس


نظر شما :