با حضور معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی؛

آئین تکریم و معارفه مدیران کل نوسازی مدارس استان خوزستان برگزار شد‏

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۲ کد : ۷۸۵ اخبار مهم
آئین تکریم و معارفه مدیران کل نوسازی مدارس استان خوزستان، با حضور معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاون سیاسی امنیتی استانداری خوزستان، مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس مجمع خیّرین مدرسه‌ساز استان و جمعی از مدیران برگزار شد.
آئین تکریم و معارفه مدیران کل نوسازی مدارس استان خوزستان برگزار شد‏

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محمد جمال‌زاده در این مراسم با بیان اینکه 30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی است گفت: بازسازی این مدارس فرسوده، حداقل به 90 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تحقق این امر بدون مشارکت و مساعدت های خیّرین نیکوکار امکانپذیر نخواهد بود.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به وضعیت سرانه فضای آموزشی در کشور، افزود: در حال حاضر میانگین سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش‌آموز 5.2 مترمربع است و این در حالیست که طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند زیرنظام فضا و تجهیزات و فناوری باید این میزان به 8 مترمربع برسد.

وی یادآور شد: برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و افزایش سرانه فضای آموزشی باید در راستای توسعه فضای آموزشی ایمن و استاندارد گام های اساسی برداریم.

جمال‌زاده در ادامه با قدردانی از زحمات "رضا رضایی مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان خوزستان" خاطرنشان کرد: با شناختی که از توانایی‌های "علی قربانی مدیرکل جدید دارم مطمئن هستم ایشان نیز با قوّت و قدرت در مسیر توسعه و تحقق اهداف سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری و تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش می‌رود و مسیر موفق مدیرکل سابق را ادامه می‌دهد. 

افزایش پروژه‌های افتتاحی خوزستان در دهه فجر

معاون سیاسی، امنیتی استانداری خوزستان نیز در ادامه این جلسه یادآور شد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در ایام دهه فجر پروژه‌های آموزشی بسیاری در سطح استان افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شد.

علی حسین‌زاده افزود: در گذشته وجود مدارس کانکسی و وضعیت مدارس یکی از نقاط ضعف استان بود که خوشبختانه با همت مدیران اسبق و مدیر سابق این اداره کل، بسیاری از این مشکلات برطرف شد و در حال حاضر نیز شاهد برچیده شدن مدارس کانکسی از سطح استان هستیم.

افزایش سهم مناطق محروم در پروژه‌های افتتاحی

مدیرکل سابق اداره کل نوسازی مدارس خوزستان هم در ادامه این مراسم گفت: در ابتدای آغاز خدمتم در نوسازی مدارس استان با مشکلات بسیاری از جمله کمبود اعتبارات مواجه بودیم و این حالی بود که در استان فضاهای آموزشی نیمه کاره، مدارس خشتی و گلی و کانکسی بسیاری وجود داشت و بسیاری از مدارس نیز نیاز به نوسازی، بازسازی و مقاوم‌سازی داشتند. هم‌چنین در آن دوره ساخت سالن ورزشی و چمن مصنوعی برای دانش‌آموزان به شدت احساس می‌شد.

رضا رضایی افزود: با وجود مشکلات مالی و نیازهای متفاوت مناطق استان تلاش کردیم در این مدت عدالت را برقرار کنیم و به نیازهای تمامی مناطق در حد توان پاسخ دهیم تا عدالت آموزشی در سطح استان برقرار شود. 

وی  یادآور شد: طی چهار سال خدمت در نوسازی مدارس استان تلاش کردیم تا به مناطق محروم توجه ویژه شود از این رو مناطق روستایی بیش‌ترین سهم در پروژه‌های افتتاحی را داشتند به گونه‌ای که 60 درصد پروژه‌ها در مناطق روستایی و 40 درصد در مناطق شهری به بهره برداری رسید.

رضایی ضمن قدردانی از همکارانی که در این مدت همکاری مناسبی برای تحقق اهداف و سیاست‌های اسناد بالادستی داشتند، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش و همکاری همکارانم امسال بیش‌ترین اعتبارات برای اداره کل نوسازی مدارس خوزستان اختصاص داده شد.

مدیرکل جدید نوسازی مدارس استان نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های "مدیرکل سابق"، خاطرنشان کرد: جلب مشارکت حداکثری مجمع خیّرین مدرسه‌ساز، تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی استان و ارتقای سطح کیفی پروژه‌های آموزشی و پرورشی از مهم‌ترین برنامه ها و اهداف بنده در راستای توسعه فضاهای آموزشی در استان خواهد بود.

علی قربانی بر لزوم تحقق سیاست‌های کلان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تاکید کرد و افزود: از هیچ تلاشی برای تحقق این اهداف دریغ نخواهم کرد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس خوزستان معرفی مدیرکل علی قربانی


نظر شما :