رئیس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور در دومین جلسه ستاد مرکزی جشنواره بیست و یکم:

تعامل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و مجامع استانی، جشنواره‌هایی با کیفیت را رقم خواهد زد

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۲۱ کد : ۷۸۷ اخبار مهم
دومین جلسه ستاد مرکزی جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز کشور با حضور رئیس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز، مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس و دبیر جشنواره بیست و یکم، مدیرعامل جامعه خیّرین مدرسه‌ساز، مدیر حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل و دیگر مسئولان کارگروه‌های اجرایی ستاد مرکزی جشنواره بیست و یکم در محل سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.
تعامل نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و مجامع استانی، جشنواره‌هایی با کیفیت را رقم خواهد زد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، در این جلسه رئیس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز بر اجرای هر چه با شکوهتر جشنواره‌های استانی و مدرسه‌ای تأکید نمود و گفت : چون اولین‌ سال از دهه سوم فعالیت خیّرین مدرسه‌ساز به شمار می‌آید، لازم است جشنواره‌های این دوره مبتنی بر تجربیات 20 سال گذشته با شکوه هر چه تمام برگزار شود.

محمدرضا حافظی، تعامل ادارات کل آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و مجامع خیرین مدرسه ساز استانی را پیش شرط موفقیت در برگزاری این جشنواره‌ها دانست و گفت : تعامل سازمان نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و مجامع استانی، جشنواره‌های با کیفیت را رقم خواهد زد.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس  نیز به عنوان دبیر این جشنواره با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت : جشنواره بیست و یکم به لحاظ محتوایی سه ویژگی مهم دارد که به منظور استفاده از ظرفیت‌های بیشتر حوزه خیّرین مدرسه‌ساز هدف‌گذاری شده است.

محمد رضا قربانی در تشریح این ویژگی‌ها افزود : ویژگی اول جشنواره بیست و یکم این است که ،بر پایه برگزاری جشنواره‌های مدرسه‌ای تلاش خواهد شد تا خیّرین در پیوند تنگاتنگ با مدارس قرار گیرند و دانش‌آموزان سفیران گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی در سطح کشور شوند.

وی در بیان دیگر ویژگی‌های جشنواره بیست و یکم به حوزه اطلاع‌رسانی اشاره کرد و یادآور شد : دیگر ویژگی جشنواره بیست و یکم، تمرکز بر عرصه تبلیغات هدفمند و اطلاع رسانی سریع، دقیق و حساب شده از فعالیت‌های انجام شده در جشنواره‌های استانی و مدرسه‌ای است و به همین دلیل در تعامل با رسانه ملی تلاش خواهیم کرد که این جشنواره در سطح مناسبی از رسانه ملی و شبکه‌های استانی صدا و سیما اطلاع‌رسانی شود.

وی فعالیت استان‌ها در هماهنگی با مراکز استانی رسانه ملی را در اطلاع‌رسانی از جشنواره‌ها بسیار مهم ارزیابی کرد.

 مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، سومین ویژگی جشنواره‌های بین الملل را ارزیابی بهنگام عملکرد استان‌ها در برگزاری جشنواره اعلام کرد و گفت: ارزیابی‌های جشنواره بیست و یکم طی دو مرحله در 25 اسفند 97 و مرحله نهایی نیز در تیرماه سال آینده انجام می‌شود و در نهایت در همایش اختتامیه از برترین‌های جشنواره‌ها تجلیل و قدردانی خواهد شد.

محمد رضا جعفری مدیرعامل جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور نیز در این جلسه از اقدامات انجام شده در ستاد مرکزی تشکر کرد و گفت : تمامی تلاش مجامع استانی برگزاری جشنواره‌هایی با کیفیت در مدارس خیرساز، برگزاری مناسب جشنواره‌های شهرستانی و در نهایت اجرای با شکوه جشنواره‌های استانی خواهد بود.

زهره دانش‌مهر مدیرحوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نوسازی مدارس در جلسه از برنامه‌های کارگروه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی گزارش داد و گفت : امسال برای اطلاع‌رسانی مناسب از این جشنواره‌ها برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام شده است و مسئولان روابط‌عمومی استان‌ها اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

در این جلسه رمضانی مسئول کارگروه ارزیابی عملکرد استان‌ها نیز از روند انجام این ارزشیابی گزارش ارائه کرد. همچنین  محسن ورشوچی، ذبیح‌اله صبری و منصور نجفی افشار نمایندگان سازمان در جشنواره‌های استانی از کم و کیف فعالیت‌های استانهای کشور در برگزاری جشنواره بیست و یکم گزارش دادند.

تصویب دستورالعمل ارزیابی عملکرد ستادهای استانی جشنواره بیست و یکم، برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از برترین‌های این جشنواره در تیرماه سال آینده و اعلام اولین مرحله نتایج ارزیابی عملکرد استان‌ها در پایان اسفند 97 از جلسه مصوبات دومین جلسه ستاد مرکزی جشنواره بیست و یکم بود.


نظر شما :