دکتر رخشانی‌مهر:

سازمان نوسازی مدارس پیشتاز و سرآمد موضوع مقاوم‌سازی در کشور است

۰۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۶ کد : ۷۸۷۲ اخبار مهم
مهراله رخشانی مهر گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در بحث مقاوم‌سازی بناها و فضاهای آموزشی پیشتاز و سرآمد بوده است و مرجع بسیاری از دستگاه‌ها و پژوهش‌ها در این زمینه است.
سازمان نوسازی مدارس پیشتاز و سرآمد موضوع مقاوم‌سازی در کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در نشست صمیمانه با همکاران دفاتر فنی و تحقیقات و ساماندهی فضا و تجهیزات گفت: دفتر فنی و تحقیقات از ارکان بسیار مهم و در واقع اتاق فکر سازمان نوسازی مدارس کشور است.

وی با بیان اینکه براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری باید در مدرسه ‌سازی نیز تحول به وجود آوریم، افزود: این تحول و اصلاح از مجموعه معاونت فنی و نظارت شروع می‌شود و شما همکاران پرتلاش و خوش‌فکر در این زمینه نقش موثری دارید.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: این تیم و مجموعه توانمند و متعهد؛ با شوق و انگیزه فعالیت‌های خوبی را در به‌روز‌آوری طراحی و اجرای پروژه‌ها و ایجاد تحول در حوزه مدرسه‌سازی انجام داده‌ و دستاوردهای ارزنده‌ای برای سازمان و نظام تعلیم و تربیت کشور درپی داشته‌است.

رخشانی‌مهر اقدامات صورت گرفته در بخش مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی را از جمله افتخارات سازمان برشمرد و گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در بحث مقاوم‌سازی بناها و فضاهای آموزشی پیشتاز و سرآمد بوده است و مرجع بسیاری از دستگاه‌ها و پژوهش‌ها در این زمینه است.

وی همچنین به اجرای طرح‌های حیات طیبه و مجتمع‌های بزرگ آموزشی و ساخت مدارس منطبق بر الگوی مدیریت سبز اشاره و تصریح کرد: در حوزه مدیریت سبز اقدام و حرکت خوبی براساس آینده‌نگری صورت گرفته و به دلیل اهمیت بحث انرژی و محیط زیست ناچار به حرکت در این مسیریم که البته دستاورد قابل توجهی حاصل شده ودستورالعمل مدونی تهیه شده که در انتظارتایید سازمان برنامه و بودجه کشور است.

رخشانی‌مهر با بیان این نکته که برگزاری ۹ دوره همایش معماری ایرانی، طرح‌های فاخری را ارائه داده که نشانه توفیق آن است، اضافه کرد: نتایج این همایش‌ها، اقدامات و دستاوردها بابد منجر به اجرا و کاربردی ساختن آنها شود تا بتوانیم نتیجه آن را در مدارس ببینیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش موضوع استقرار نظام مکان‌یابی مدارس را از دیگر کارهای ارزشمند و ضروری در دست اجرا برشمرد که به صورت آزمایشی اجرا شده و در زمره برنامه‌های تحولی آموزش و پرورش مورد تاکید وزیر نیز می باشد که باید مجدانه رصد و  پیگیری شود تا نتایج مورد انتظار را مشاهده‌ کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان با تاکید بر اینکه این حرکت رو به جلو و آینده‌نگرانه باید با همین شتاب ادامه یابد خواستار توجه بیشتر بر اجرای سیاست‌ها، به خصوص احکام مرتبط با سند تحول و زیرنظام و اخذ بازخورد اجرای طرح‌ها شد.

در ابتدای جلسه نیز داریوش ورناصری معاون فنی و نظارت، محمد چگنی مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات و آرش مردانی مدیرکل دفتر ساماندهی فضا و تجهیزات گزارشی را از عملکرد حوزه های تحت مسئولیت خود ارائه داده و همکاران نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور


نظر شما :