پیام رئیس سازمان نوسازی مدارس در سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۱:۴۳ کد : ۷۹۱۹ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پیامی با تسلیت سالروز رحلت امام خمینی (ره) گفت: امام راحل با آمیختگی بعد الهی و روح مردم داری، نظامی برخاسته از شریعت اسلام ناب محمدی (ص) را بنیان نهاد.
پیام رئیس سازمان نوسازی مدارس در سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور،  مهراله رخشانی‌مهر با صدور پیامی رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب اسلامی را تسلیت گفت. متن پیام وی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چهاردهم خرداد ماه روزی فراموش نشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است. عروج ملکوتی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و قافله سالار نهضت مردمی علیه استبداد و استکبار حضرت امام خمینی(ره) دل تمام مستضعفین و آزادگان جهان را  غرق در ماتم و عزا کرد.

امام خمینی (ره) با بینش وسیع و حکمت عالی خود، منادی اسلام زنده و پویا در اندیشه و عمل است که با آمیختگی بعد الهی و روح مردم داری، نظامی برخاسته از شریعت اسلام ناب محمدی (ص) را بنیان نهاد که پس از 32 سال از فراق ایشان، همچنان نیازمند تبیین، بازشناسی وبهره مندی از آموزه‌های شخصیتی و منظومه فکری ایشان در پیشبرد مکتب انقلاب اسلامی به عنوان یک نمونه اصیل حکومت مردمی و الهی هستیم. 

امروز بیش از هرچیزی عزت کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی، ثمره اقتدای ملت غیور ایران به سیره رهبر کبیر انقلاب اسلامی، پاسداری از آرمان‌های ایشان، ادامه راه شهدا و پیروی از تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

سعادت ملت ما در همبستگی و توجه به آرمان‌های اصیل و واقعی انقلاب است که در کلام و سیره امام جاری بود ، وحدت کلمه یکی از موضوعاتی است که از ارزش والایی در اندیشه وکلام امام برخوردار بود.وحدت مؤلفه‌ای است که رمز پیروزی ملت ایران و امت اسلام در مقابل دشمنان و مشکلات معرفی‌شده و امام امت، پیروزی و قوام انقلاب اسلامی را در وحدت و همبستگی مردم و مسئولین می‌دانستند، که همانا حضور مردم در برهه‌ها وصحنه‌های حساس کشور افتخارآفرین و عامل شکوه و اقتدار نظام است.

 15 خرداد نقطه عطفی در قیام امام راحل و ملت شریف ایران است و همزمانی بیست و ششمین سالروز قیام خونین 15 خرداد با ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، تأکیدی است بر تداوم و استمرار مسیر روشنی که  امام آغاز کرد و انشاالله به طلیعه ظهور حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) خواهد رسید.

اینجانب سالگرد ارتحال ملکوتی و جانسوز طلایه ‌دار لشکر آفتاب، رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و فاجعه قیام 15 خرداد 1342 را به ملت شریف ایران و همکاران گرامی تسلیت عرض می‌نمایم. همچنین یاد و خاطره شهدای انقلاب، به ویژه شهدای 15 خرداد را گرامی داشته و امیدوارم با پاسداری از آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی و تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری، برای اعتلای این نظام مقدس و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش تلاش نماییم.

مهراله رخشانی مهر
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور


نظر شما :