رخشانی مهر در سمنان::

متوسط مدت زمان اجرای پروژه های مدرسه سازی به ۳ سال کاهش یافته است

۲۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۰ کد : ۷۹۵۱ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین افتتاح دبیرستان شهید چمران سمنان با بیان اینکه عملیات اجرایی این مدرسه درسال ۱۳۹۶ آغاز شده بود، از کاهش میانگین دوره ساخت مدارس از ۹ سال به سه سال خبر داد.
متوسط مدت زمان اجرای  پروژه های مدرسه سازی به ۳ سال کاهش یافته است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهید دکتر مصطفی چمران شهر سمنان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزارشد اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه آموزشی در استان سمنان از دی ماه ۱۳۹۶ آغاز شده و امروز در کمتر از ۳ سال به بهره برداری رسیده که امری ارزشمند است.

وی با اشاره به دستاوردهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: میانگین مدت زمان اجرا و ساخت مدارس در کشور از کلنگ‌زنی تا افتتاح و بهره برداری، از ۹ سال به ۳ سال کاهش پیدا کرده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در بازدیدی که از برخی از پروژه های آموزشی در حال ساخت در استان و شهرستان های گرمسار و آرادان داشتم، اکثر پروژه ها با پیشرفت فیزیکی بالا بوده و در یک سال و نیم اخیر عملیات اجرایی آنها آغاز شده است. این در حالی است که پروژه های افتتاح شده در سال 1399 عمدتا شروع عملیات اجرایی و کلنگ زنی آنها به سال1391 بر می گشت.

رخشانی مهر با یادآوری پایان کار مدارس خشت وگلی در سال 1398 بیان کرد: بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال برای جمع آوری مدارس خشت و گِلی در کشور هزینه شد، اما ساخت و شروع پروژه های جدید همواره اولویت سازمان بوده و ادامه داشته است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۸ هزار بخاری گازی در مدارس کشور وجود دارد که قرارداد جمع آوری و تبدیل آنها به سیستم های گرمایشی ایمن در سال جاری منعقد خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه امروز در کشور پروژه نیمه تمام و بلاتکلیف که از محل اعتبارات ملی شروع شده باشد نداریم اظهار کرد: تعداد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی در کشور به شدت کاهش پیدا کرده و به زیر ۷ درصد رسیده که امری بسیار قابل توجه است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: در بحث مدارس عشایری نیز تفاهم نامه ای با سازمان امور عشایری کشور منعقد شده و ۲ هزار میلیارد تومان برای این‌امر در نظر گرفته شده که تلاش داریم تا این میزان را به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

 رخشانی مهر در پایان به توجه ویژه دولت تدبیر وامید به حوزه مدرسه سازی اشاره کرد و گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ابتدای دولت دوازدهم  بالغ بر یک و نیم درصد اعتبارات عمرانی کشور را در اختیار داشته که امروز این ‌میزان به ۷ درصد رسیده است.


نظر شما :