معاون وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خیرین حقوقی:

تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز تسهیل گر احداث مدارس در مناطق محروم است

۱۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۲ کد : ۸۸۶۸ اخبار مهم
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دیدار هفتگی خود با خیرین حقیقی و حقوقی، گفت: تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه ساز موجب سهولت و تسریع در اجرای پروژه های آموزشی مناطق محروم است.
تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز تسهیل گر احداث مدارس در مناطق محروم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش به پاس قدردانی از زحمات خیرین مدرسه‌ساز حقیقی و حقوقی، امروز با مدیران و دست اندرکاران «موسسه خیریه رشد» و «محمدرضا یوسفی» خیر مدرسه ساز دیدار کرد.

وی با حضور در موسسه خیریه رشد ضمن قدردانی از مشارکت این موسسه در توسعه فضاهای آموزشی، به گسترش موسسات خیریه اشاره کرد و افزود: در این چند ساله سازمان نوسازی مدارس کشور ارتباط خوب و بسیار نزدیکی با نهادهای خیریه داشته است و بسیاری از این موسسات مدرسه‌سازی را در اولویت اقدامات نیکوکارانه خود قرار داده اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تلاش زیادی برای حل و فصل مسائل پیش‌روی فعالیت این نهادها انجام گرفته است، اظهار کرد: در این خصوص جلسات زیادی برای تبیین و چاره جویی این مسائل با همکاری دستگاه‌های مختلف داشته ایم و مصوبات بسیار خوبی حاصل شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: گاهی عدم شناخت دقیق ما از مسائل و معضلات، مانع پیشرفت کار بوده است که ضرورت هم اندیشی و شناسایی بهتر را ایجاب میکند. به همین منظور کارگروه تسهیل امور خیرین راه اندازی شد..

رخشانی مهر همچنین به تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز اشاره و خاطرنشان کرد: از زمانی که گروه‌های جهادی فعال به این حوزه وارد شده اند، اجرای پروژه‌های مناطق محروم تسهیل شده است، زیرا مشکل اصلی در مناطق دوردست و عشایری نبود اعتبارات نیست؛ بلکه عملیات احداث به دلیل عدم زیر ساخت و صعب العبور بودن این مناطق است که انشاله با این روند سرعت کار افزایش می یباد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین در دیدار با «محمدرضا یوسفی» خیر مدرسه‌ساز از اقدمات وی در توسعه فضاهای آموزشی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.


نظر شما :