مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان:

مدارس مناطق همجوار با هرمزگان در زلزله اخیر آسیب ندیدند

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۹ کد : ۸۹۳۱ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از عدم خرابی و آسیب به مدارس شهرستان های جنوبی همجوار با استان هرمزگان در زلزله اخیر خبر داد.
مدارس مناطق همجوار با هرمزگان در زلزله اخیر آسیب ندیدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، "سید محمد واعظی نژاد" مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان بیان داشت: پس از وقوع زلزله هرمزگان، بلافاصله اکیپی از کارشناسان و مهندسان ناظر اداره کل نوسازی مدارس استان به منظور بررسی خسارات احتمالی به مناطق جنوبی همجوار با هرمزگان اعزام شدند.

وی افزود: ناظران نوسازی مدارس پس از بازدید و بررسی میدانی فضاهای آموزشی در جنوب استان کرمان طی گزارشی اعلام داشتند که مدارس همجوار با هرمزگان در زلزله اخیر آسیبی ندیدند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان اظهار داشت: با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های جنوبی نیز ارتباط گرفته شد و خوشبختانه طبق گزارش‌های دریافتی هیچ مدرسه ای در این زلزله دچار آسیب نشده است.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه در طراحی و ساخت مدارس، دستورالعمل‌های ایمنی در برابر زلزله رعایت می شود؛ تصریح کرد: استان کرمان نیز از جمله استان های زلزله خیز می باشد و ایمنی و استاندارد فضاهای آموزشی اولویت نوسازی مدارس است.


نظر شما :