معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور:

تمامی ظرفیت‌ها جهت تسریع در بازسازی مدارس آسیب دیده به کار گرفته شود

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۳ کد : ۸۹۳۷ اخبار مهم
علی شهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور پس از بازدید از فضاهای آموزشی مناطق زلزله زده هرمزگان گفت: تمامی ظرفیت‌ها جهت تسریع در بازسازی مدارس آسیب دیده از زلزله به کار گرفته شود.
تمامی ظرفیت‌ها جهت تسریع در بازسازی مدارس آسیب دیده به کار گرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، علی شهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی و ناصر فتحی مدیرکل نظارت بر اجرای طرح‌های سازمان نوسازی مدارس کشور به همراه محمد مهجوری معاون عمرانی بنیاد برکت و سید فخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان از مدارس آسیب دیده از زلزله یکشنبه گذشته در مناطق فین، رضوان و سیاهو بازدید کردند.

شهری بعد از این بازدیدها در جلسه مشترک به منظور جمع بندی گزارشات دریافتی و بازدیدهای انجام شده، اظهارداشت: فرایند آموزش در مدارسی که نیاز به مقاوم سازی و بهسازی دارند تا پایان انجام عملیات مرمت و مقاوم‌سازی به صورت غیرحضوری صورت پذیرد.

وی با اشاره به استحکام و پایداری مدارسی که در دو دهه گذشته احداث شده اند، افزود: فضاهای آموزشی آسیب دیده مدارس فرسوده و قدیمی هستند که در نوبت تخریب و بازسازی قرار داشتند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان همچنین بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌ها جهت تسریع در عملیات تعمیرات، مقاوم‌سازی و بازسازی مدارس آسیب‌دیده تاکید کرد.

سید فخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان نیز در این جلسه اظهار کرد: براثر زلزله اخیر در استان ۹ فضای آموزشی با ۲۶ کلاس درس باید بازسازی شوند، که برای احداث این فضاهای آموزشی 24 میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طبق بررسی‌های کارشناسی تعداد ۱۰ فضای آموزشی با ۴۲ کلاس درس نیاز به مقاوم سازی دارند، افزود: تعداد ۲۷ فضای آموزشی مشتمل بر ۱۵۰ کلاس درس نیز نیازمند تعمیرات اساسی هستند.

به گفته وی، بنا به دستور معاون اول رئیس جمهور از ظرفیت بنیاد برکت برای بازسازی و تعمیرات هر چه سریعتر مدارس استفاده خواهد شد تا شاهد بازگشایی  مدارس در  مناطق زلزله زده در اسرع وقت باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه در خصوص تعمیرات و تخریب و بازسازی مدارس جمع بندی و تصمیم گیری نهایی انجام شد.

 


نظر شما :