مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان خبرداد:

۱۰۰ کلاس درس با مشارکت خیرین در قصرقند در حال ساخت است

۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۴ کد : ۸۹۵۹ اخبار استان ها سیستان و بلوچستان
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در شهرستان قصرقند بیش از ۱۷ پروژه با ۱۰۰ کلاس درس با مشارکت خیرین عزیز، نهاد‌های انقلابی و اداره کل نوسازی مدارس استان در حال ساخت است.
۱۰۰ کلاس درس با مشارکت خیرین در قصرقند در حال ساخت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان، رضا سرحدی‌نیا مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قصرقند گفت: در این شهرستان بیش از 17 پروژه با تعداد 100 کلاس درس با مشارکت خیرین عزیز، نهاد‌های انقلابی و اداره کل نوسازی مدارس استان در حال ساخت است.

وی با اشاره به همراهی پررنگ خیرین مدرسه ساز، بنیاد علوی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گروه‌های جهادی و مردمی، افزود: تعداد 120 کلاس درس در قالب 37 مدرسه نیز طی سال‌های اخیر در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: طی این مدت به میزان بیش از 6 هزار و 400 نفر دانش آموز تجهیزات در سطح این شهرستان توزیع شده است بدین معنی که به ازای هر 2.5 نفر دانش آموز، یک نفر دانش آموز تجهیزات نو تحویل شده است که اقدامی قابل توجه بوده است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: 10درصد از کلاس‌های تحویلی کشور متعلق به سیستان و بلوچستان است و این نتیجه حضور خیرین بزرگوار مدرسه ساز و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

سرحدی نیا با اشاره به اینکه در بهترین حالت در یک سال 1هزار و 100 کلاس درس می‌سازیم، بیان کرد: با توجه به وسعت و پراکندگی استان و افزایش آمار دانش آموزان، با این حجم فعالیت گسترده، سرانه دانش آموزی در استان سیستان و بلوچستان 3.3 مترمربع است و رسالت بسیار سنگینی بر عهده این اداره کل است تا بتواند سرانه دانش آموزی استان را ارتقاء بدهد.


نظر شما :