برگزیدگان پویش ملی «به رنگ مدرسه» استان زنجان تجلیل شدند

۰۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۷ کد : ۸۹۹۱ اخبار استان ها زنجان
دومین مرحله از آیین تقدیر و تجلیل از برگزیدگان پویش ملی به رنگ مدرسه در استان زنجان صبح روز سه شنبه دوم آذرماه ۱۴۰۰ در محل سالن کنفرانس اداره کل نوسازی مدارس زنجان برگزار شد.
برگزیدگان پویش ملی «به رنگ مدرسه» استان زنجان تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان، در دومین دوره آیین تجلیل از برگزیدگان پویش ملی «به رنگ مدرسه» که با حضور صفری مدیرکل نوسازی مدارس استان، ملکی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، خانبابائی معاون مشارکت‌های مردمی نوسازی مدارس استان، معاونین و مسئولین آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش مناطق استان و اولیا و دانش‌آموزان برگزیده برگزار شد.

 جهانگیر صفری مدیرکل نوسازی مدارس استان در ابتدای این آیین ضمن تقدیر از تلاش های همکاران اداره کل نوسازی مدارس، همکاری های مسئولین آموزش و پرورش و مشارکت اولیا و دانش آموزان در این پویش، بیان داشت: دانش آموزان با ارسال نقاشی های خود و مشارکت در این پویش باعث شدند تا استان زنجان به لحاظ میزان درصد مشارکت کننده به جمعیت دانش آموزان دوره ابتدائی رتبه اول را در کشور کسب کند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان با شرکت در این پویش به جمع خیرین مدرسه ساز پیوسته و فرهنگ مشارکت در کارهای خیر به خصوص امر مقدس مدرسه سازی را بین همسالان خود ترویج دادند، افزود: استان زنجان مهد انسانهای بسیار بزرگ و خیرین نیک اندیش و نیکوخصال است به طوری که با همیاری مجمع خیرین مدرسه ساز استان، بیش از ۳۰ درصد مدارس در حال ساخت استان خیرساز می باشند.

صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ پروژه فعال در استان داریم، گفت: بیش از ۳۳ مدارس توسط خیرین مدرسه ساز استان احداث و تحویل شده است و هم اکنون بیش از ۱۶ مدرسه خیری نیز در مرحله ساخت توسط خیرین می باشد.

مسعود ملکی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان نیز اظهار داشت: نیاز استان زنجان به فضاهای آموزشی و مشکل اعتبارات باعث شده است تا حمایت‌های خیرین نسبت به گذشته بیشتر شده و نمود و ارزش بیشتری پیدا کند.

وی هدف از برگزاری این پویش ها را بسترسازی مناسب و ایجاد فرهنگ کارهای خیری و توجه به ایده‌ها و افکار نو دانش آموزان در مورد مدرسه مطلوب دانست و گفت: هدف نهایی این حرکت فراهم سازی محیط و شرایط مناسبی برای دانش آموزان است تا بتوانند در آینده برای کشور افراد مفیدی باشند و در این راستا از شرکت بستنی میهن که تامین مالی جوایز نقاشی های برگزیده و نیز کمک به ساخت معادل هر نقاشی یک آجر را به عهده داشتند، تشکر می کنم.
خانبابائی معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس زنجان نیز به ارائه گزارشی از روند این پویش و اقدامات صورت گرفته پرداخت و عنوان کرد: برگزاری جلسه مشترک با مسئولین محترم آموزش ابتدائی چهار منطقه اصلی استان شروع جهش و شتاب مشارکت کنندگان در این پویش و تجربه ارزشمندی از تعامل و همکاری نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و مجمع خیرین بود که امیدواریم ادامه دار باشد.

در پایان از دانش آموزان برگزیده این پویش تقدیر به عمل آمد.


نظر شما :