دیدار معاون سازمان نوسازی مدارس با رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد نیروهای مسلح

۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۲۳:۰۴ کد : ۹۰۰۲ اخبار مهم
نشست مشترک معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور با رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح برگزار و بر جذب و بکارگیری سرباز امریه متخصص برای مناطق محروم تاکید شد.
دیدار معاون سازمان نوسازی مدارس با رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد نیروهای مسلح

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، علی شهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور به منظور اخذ مجوز سهمیه کارکنان وظیفه امریه باهدف جذب نیروهای متخصص سرباز در ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان‌ها با امیر دریادار رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این نشست مشترک که با حضور سیدمحسن باقری سرپرست اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان و نمایندگان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد، به تبیین ماموریت‌ها و وظایف سازمان، به عنوان بخشی از دستگاه تعلیم و تربیت در فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب آموزش در اقصی نقاط کشور پرداخت.

شهری با بیان این که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بهره‌گیری حداکثری از توانمندی‌های فنی مهندسی نیروهای متخصص سرباز در کنار سایر کارکنان به اهداف مدنظر درحوزه ساخت، توسعه و مقاوم سازی فضاهای آموزشی دست یافته است، بهره‌برداری از 15 هزار کلاس درس در سال و عملکرد بسیار مناسب ساختمان فضاهای آموزشی را در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه مانند زلزله های شدید از جمله مصادیق این مهم برشمرد.

وی با ذکر این نکته که نیازهای سازمان نوسازی مدارس کشور در حوزه نیروی انسانی در قالب سند جامع برنامه ریزی نیروی انسانی در بازه زمانی سه ساله مشخص شده، و از سوی دیگر، قوانین بالادستی، استخدام و جذب نیروی انسانی مورد نیاز متناظر با ماموریت‌های جدید سازمان را با چالش‌های جدی مواجه ساخته است؛ بر لزوم نگاه ویژه ستاد کل نیروهای مسلح در تامین نیروی انسانی سرباز متخصص مورد نیاز این سازمان تاکید کرد.

نمایندگان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نیز با ابراز رضایت از عملکرد فنی و تخصصی سازمان نوسازی مدارس، بر لزوم تخصیص سهمیه سرباز متخصص به این سازمان علی الخصوص در مناطق محروم کشور تاکید داشتند.

در پایان مقرر شد فهرست پیشنهادی توزیع نیروهای سرباز امریه در ادارات کل استان‌ها با اولویت مناطق محروم تهیه و مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح نیز ضمن تبیین نیازها و عملکرد مناسب سازمان در مدیریت و بکارگیری کارکنان وظیفه تخصصی جهت مناطق محروم، با اعطای سهمیه سرباز مورد نیاز به میزان دو برابر سهمیه سال گذشته موافقت نمایند.


نظر شما :