کاهش پروژه‌های آموزشی نیمه تمام در تهران با مشارکت خیّرین مدرسه‌ساز

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۰ کد : ۹۶۰ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از کاهش تعداد پروژه‌های نیمه تمام با مشارکت خیّرین خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات مربوط به پروژه‌های نیمه خیّرین مرتفع شده و این پروژه ها هر چه سریعتر به بهره برداری برسند.
کاهش پروژه‌های آموزشی نیمه تمام در تهران با مشارکت خیّرین مدرسه‌ساز

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان در نشست منطقه‌ای جشنواره خیرین مدرسه‌ساز که به میزبانی استان تهران و با حضور استان‌های قم، البرز، سمنان، قزوین و مازندران برگزار شد، اظهار داشت: سال آینده توسط ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور به عنوان «سال خیّرین مدرسه‌ساز» نام‌گذاری شده است که معاونت‌ مشارکت‌های مردمی در ادارات کل استان‌ها باید پیشنهادات خود را با عنایت به نام‌گذاری سال آینده و توجه بیش‌تر به خیّرین مدرسه‌ساز ارسال کنند.

وی با بیان اینکه بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز به عنوان سال نخست از دهه سوم برگزاری جشنواره‌ها است، خاطرنشان کرد: باید پایه گذاری خوبی در سال نخست دهه سوم جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز داشته باشیم، لذا برگزاری با کیفیت جشنواره بیست و یکم حائز اهمیت است.

محمد رضا قربانی با اشاره به اینکه استان‌ها در جشنواره بیست و یکم ارزیابی خواهند شد، گفت: ارزیابی دو مرحله‌ای برای جشنواره بیست و یکم پیش بینی شده است. مرحله نخست این ارزیابی روز 20 اسفند ماه سال جاری انجام خواهد شد تا امتیازاتی که در مرحله نخست پیش بینی شده محاسبه شود.

وی اضافه کرد: استان تهران میزبانی مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز خواهد بود و در این مراسم تجلیل از برترین‌های جشنواره بیست و یکم نیز انجام خواهد شد.

قربانی ادامه داد: چگونگی برگزاری، اخد تعهدات، انتشار زندگینامه خیرین، برترین زندگینامه، برترین تیزر و کلیپ و فعالیت‌های جنبی جشنواره از جمله موارد قابل اهمیت برای ارزیابی استان‌ها در جشنواره خواهد بود.

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های مدرسه‌ای، عنوان کرد: جشنواره‌های مدرسه‌ای ضمن داشتن آثار فرهنگی و معنوی خاص، تمام عوامل و تکریم خیّرین را به دل مدارس خواهد برد زیرا؛ توجه به خیّرین در مدارس و با حضور دانش‌آموز باعث دلگرمی بیشتر خیّرین می‌شود.

وی تصریح کرد: برای برگزاری جشنواره‌های مدرسه‌ای باید در تعامل حداکثری با ادارات آموزش و پرورش باشیم زیرا؛ 20 هزار مدرسه خیّرساز در کشور وجود دارد که ظرفیت بسیار بزرگی است که می‌توانیم به خوبی از آن بهره‌مند شویم.

افزایش رضایتمندی خیّرین در زمینه تکریم و احداث فضاهای آموزشی

در ادامه نشست، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران نیز اظهار داشت: امیدوارم با تلاش‌های ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور و مجموعه مشارکت‌های مردمی شاهد تحولات خوبی در حوزه خیّرین باشیم.

علی شهری افزود: خوشبختانه با فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر و سال جاری انجام شد، شاهد رضایت‌مندی بیش‌تر خیّرین در زمینه توجه، تکریم و احداث فضاهای آموزشی بودیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های خیّرین مدرسه‌ساز بسیار زیاد و مشارکت در این بخش قابل تقدیر بوده است، خاطرنشان کرد: تعداد پروژه‌های نیمه تمام با حضور خیّرین گرانقدر کاهش یافته است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران افزود: اعتبارات مربوط به پروژه‌های خیّرین در سال آینده بالغ بر یک هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و در تلاش هستیم تا مشکلات مربوط به پروژه‌های خیّرین به شدت کاهش پیدا کند و در امور مربوط به خیّرین تسریع شود.

شهری با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا جذب خیّرین در سال آینده بیشتر انجام شود، گفت: لازمه تحقق جذب حداکثری خیّرین، تحقق اعتبار یک هزار میلیارد تومانی این بخش است تا بتوانیم پروژه‌های بیشتری تحویل ادارات آموزش و پرورش دهیم.

وی اضافه کرد: باید بیش از پیش تلاش کنیم تا در وهله نخست رضایتمندی خیّرین را به همراه داشته باشیم و در وهله دوم تعهدات خیّرین نیز رشد قابل توجه‌ای داشته باشد.

شهری با اشاره به توجه مجموعه نوسازی مدارس استان تهران به تکریم خیّرین مدرسه ساز، گفت: برای نخستین بار دفاتر خیّرین مدرسه‌ساز را در ادارات آموزش و پرورش شهر تهران راه‌اندازی کردیم تا باعث توسعه مشارکت و افزایش حضور خیرین شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران تصریح کرد: جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز استان تهران معمولا به صورت جشنواره اختتامیه است و در نظر داریم تا فضایی متفاوت برای خیرین در جشنواره بیست و یکم فراهم کنیم.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس تهران خیرین مدرسه‌ساز جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز


نظر شما :