مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر خبر داد؛

ساخت ۶۰۰ کلاس درس با مشارکت خیّرین در استان

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۷ کد : ۹۹۴ بوشهر
مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر با توجه به مشارکت خیّرین در امر مقدس مدرسه‌سازی، گفت: طی ۶ سال اخیر ۶۰۰ کلاس درس با مشارکت خیّرین در استان ساخته شده است.
ساخت ۶۰۰ کلاس درس با مشارکت خیّرین در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس بوشهر، احمد مرادی در بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز استان بیان کرد: از سال 92 تاکنون با افتتاح 316 مدرسه در قالب 135 کلاس درس با 178 هزار مترمربع زیربنای آموزشی یک مترمربع به فضای آموزشی استان افزوده شده است.

وی با اشاره به نقش و جایگاه خیّرین مدرسه‌ساز افزود: از مجموع پروژه‌های افتتاح شده، 158 مدرسه با 600 کلاس درس با مشارکت 50 درصدی خیّرین احداث و افتتاح شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر با اشاره به اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی کشور 5.2 مترمربع است، یادآور شد: سرانه فضای آموزشی استان 6.5 متر مربع که البته برای رسیدن به سرانه تعیین شده در سند تحول بنیادین (8.4 مترمربع) باید تقریباً 2 مترمربع سرانه فضای آموزشی استان را افزایش دهیم.

مرادی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که در مسیر توسعه حرکت می‌کند نیازمند داشتن نیروهای خلاق و آموزش دیده است که در این راستا خیّرین همت کرده‌اند و در مسیر توسعه فضاهای آموزشی و تأمین تجهیزات آموزشی قدم نهاده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیّؤین مدرسه‌ساز، یادآور شد: این جشنواره با رویکرد افزایش ایمنی مدارس برگزار خواهد شد که امیدواریم با مشارکت بیش از پیش خیّرین بتوانیم به هدف جشنواره دست پیدا کنیم.

نوسازی مدارس از اولویت‌های پروژه‌های عمرانی استان بوشهر است

در ادامه جلسه، استاندار بوشهر گفت: نوسازی مدارس از اولویت‌های پروژه‌های عمرانی استان است بر همین اساس استانداری از هیچ کمکی برای نوسازی مدارس دریغ نخواهد کرد.

عبدالکریم گراوند افزود: وضعیت استان در بحث نوسازی مدارس امیدوار کننده و مطلوب است که با همت خیّرین بهتراز این نیز خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های خیّرین، عنوان کرد: ما اگر آبادانی و پیشرفت ایران را می‌خواهیم و اگر بخواهیم در دنیا نقش آفرین باشیم، باید نیروی انسانی خوبی داشته باشیم که این نیز در خدمت آموزش و پرورش است که در این راستا خیّرین پرچم‎دار این حرکت معنوی هستند.

استاندار بوشهر با ابراز خرسندی و امیدواری از توسعه پرشتاب استان با حضور خیّرین، اظهار کرد: خیّرین بر اساس اعتقادات الهی در جهت توسعه استان و شتاب بیش‌تر کشور اقدام نموده‌اند که شایسته تقدیر است.

گراوند با اشاره به اینکه 50 درصد از نوسازی مدارس را مدیون خیّرین هستیم، بیان کرد: این تجلیل‌ها به خاطر ماست که الگوهایمان را فراموش نکنیم؛ چرا که آنها دغدغه ساختن مدرسه را دارند و جای بسی خوشحالی است که در بحث ایمن‌سازی نیز دغدغه فراوانی دارند.

ضرورت کاهش کلاس‌های تخریبی در استان

در ادامه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: در مدرسه بزرگ‌ترین مهندسی و معماری که انسان است؛ صورت می ‌یرد چرا که ما همه محصول معماری مدارس هستیم و به واسطه خیّرین و انجام کار خیّری که صورت می‌گیرد آثار و برکات ارزشمندی دارد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با بیان اینکه مدرسه سرچشمه خیّر و برکت است، عنوان کرد: تنها چیزی که برای انسان می‌ماند کار خیّر است و حتی در مدرسه مسجد هم ساخته شود، ثواب بسیار زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه چهار سال گذشته یک هزار و 250 کلاس تخریبی در استان وجود داشت، اظهار کرد: اکنون این آمار به 750 کلاس درس رسیده است. که باید تلاش کنیم با مشارکت خیّرین این آمار کاهش یابد.

شایان ذکر است، بیست و یکمین جشنواره خیّرین مدرسه‌ساز استان بوشهر که با حضور جمعی از مسئولان استان برگزار شد از 32 خیّر مدرسه‌ساز تجلیل بعمل آمد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس بوشهر خیرین مدرسه‌ساز بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :