بانوی ایرانی – مدرسه مهربانی

تجلیل از بانوان خیّر مدرسه ساز شهرستان گنبد کاووس

۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷ کد : ۳۰۱۸ اخبار و رویداد
به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس گلستان در راستای برگزاری همایش ملی بانوان خیّر با شعار بانوی ایرانی – مدرسه مهربانی، با حضور مدیرکل و اعضای شورای بانوان نوسازی مدارس گلستان، مدیر و معاونین آموزش و پرورش گنبد کاووس، و جمعی از خیّرین مدرسه ساز از بانوان خیّر مدرسه ساز این شهرستان قدردانی شد.
تجلیل از بانوان خیّر مدرسه ساز شهرستان گنبد کاووس

یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی مدارس گلستان در مراسم تجلیل از بانوان خیر مدرسه‌ساز گنبدکاووس اظهارداشت:  از سال ۷۷ تاکنون ۹۷۴ مدرسه با دو هزار و ۲۹۴ کلاس درس با مشارکت خیران در این استان ساخته شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر شاهد افزایش مشارکت خیران در بحث مدرسه‌سازی هستیم به طوری که از سال گذشته تا مهر امسال حدود ۸۰ درصد کلاس‌های تحویلی به آموزش و پرورش استان با مشارکت خیران بوده و همچنین در گنبدکاووس از مجموع ۱۴ پروژه مدرسه ‌سازی سال گذشته ۱۳ مورد با مشارکت خیران بوده و امسال نیز در ساخت ۸۰ درصد پروژه‌های مدرسه‌سازی در این شهرستان، خیران مشارکت دارند.

یاسر لیوانی ادامه داد: بر اساس گزارش بیستمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز نزدیک به ۳۰ هزار خیّر در سامانه خیّران مدرسه‌ساز نام‌نویسی کردند که پنج هزار نفر از آنان بانوان هستند و جای خوشحالی دارد که بگوییم گلستان جزو چهار استان برتر کشور در زمینه مشارکت بانوان در ساخت مدرسه‌ است.

لیوانی با تاکید به نیاز دولت به مشارکت خیّران برای ساخت مدرسه، از همکاری خیّران گلستانی به ویژه بانوان در ساخت مدرسه قدردانی کرد و از آنان خواست با تشکیل شورای بانوان خیّر در شهرستان‌ها به بهبود فضای آموزشی در استان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مدارس گلستان نیاز به بهسازی، تخریب و بازسازی دارد گفت: با توجه به نبود ایمنی کافی برای تحصیل دانش‌آموزان در این مدارس ،تلاش می‌کنیم با مشارکت خیّران هرچه سریعتر مدارس مورد نیاز ساخته شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان در رابطه با خسارت سیل امسال به مدارس استان اظهارداشت: حدود ۳۲۶ فضای آموزشی در سیل امسال دچار خسارت شد که تعمیرات افزون بر ۹۰ درصد آنها با همت خیران انجام شد تا مشکلی برای تحصیل دانش‌آموزان در این مدارس از مهرماه وجود نداشته باشد.

وی با باین اینکه لازم است با ایجاد شورای بانوان خیّر مدرسه‌ساز این همکاری و مشارکت چارچوب بهتری پیدا کند، افزود: ۱۷ آموزشگاه با ۹۴ کلاس درس و یک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی با مشارکت خیران در گنبدکاووس در حال ساخت است.

در پایان این مراسم از ۲۱ بانوی خیر مدرسه ساز گنبدکاووس تقدیر شد.

کلید واژه ها: همایش ملی بانوان تجلیل از بانوان خیّر گنبد کاووس نوسازی مدارس گلستان


نظر شما :