سلسله جلسات بررسی دستورالعمل طراحی فضاهای آموزشی با رویکرد مدیریت سبز – با موضوع مواد و مصالح

۰۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۳ کد : ۴۷۲۸ اسلایدشو
با عنایت به اینکه سازمان نوسازی مدارس، تهیه پیش نویس دستورالعمل طراحی فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی با رویکرد مدیریت سبز با همکاری دانشگاه شیراز را در دستور کار خود قرارداده است؛ دفتر فنی و تحقیقات در این خصوص سلسله جلساتی جهت ویرایش و بهبود کیفیت پیش نویس مذکور برگزار نموده است. در این پیش نویس در مورد هفت شاخص در حوزه مدیریت سبز که شامل: انرژی، کیفیت محیط داخل، سایت، مواد و مصالح، پسماند و آلودگی، آب و مدیریت بحث شده است.
سلسله جلسات بررسی دستورالعمل طراحی فضاهای آموزشی با رویکرد مدیریت سبز – با موضوع مواد و مصالح

در ادامه این جلسات، جلسه بررسی شاخص مواد و مصالح با حضور مهندس مخدومی مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان، دکتر فیاض عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، دکتر ویسه عضو هیئت علمی و رئیس بخش مصالح و فراورده های ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دکتر فتاحی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، کارشناسان مرکز راهبری مدیریت سبز دفتر فنی و تحقیقات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

در ابتدای جلسه به بررسی کلیات حول محور مواد مصالح و اشکالات مربوطه پرداخته شد سپس پیشنهادات و نقطه نظرات اساتید وکارشناسان مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه به موضوعاتی همچون چگونگی تعریف مصالح بومی، مصالح بازیافتی و چگونگی مشخص کردن ساختمان مبنا جهت ارزیابی ساختمان های مدرسه سبز پرداخته شد.

 

کلید واژه ها: طراحی فضاهای آموزشی دستورالعمل مدیریت سبز


نظر شما :