نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان به پویش آجر به آجر پیوست.

امام جمعه همدان: توزیع مسئولیت دربین آحاد مردم دربحث مدرسه سازی حرکت مبارکی است

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۵ کد : ۵۳۸۳ اخبار استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان: مدیر کل نوسازی مدارس مدارس استان همدان صبح امروز با حضور در دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان ضمن ارائه عملکرد اداره کل نوسازی مدارس استان همدان در حوزه مشارکتهای مردمی و خیرین مدرسه ساز به تشریح و تببین طرح تحولی مشارکتهای مردمی پرداختند .
امام جمعه همدان: توزیع مسئولیت دربین آحاد مردم دربحث مدرسه سازی حرکت مبارکی است

مدیر کل نوسازی مدارس مدارس استان همدان صبح امروز با حضور در دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان ضمن ارائه عملکرد اداره کل نوسازی مدارس استان همدان در حوزه مشارکتهای مردمی و خیرین مدرسه ساز به تشریح و تببین طرح تحولی مشارکتهای مردمی پرداختند .

در این جلسه حضرت آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با تکریم این حرکت ارزشمند که هر فرد حتی با اهداء یک آجر جهت رفع فقر فرهنگی, توزیع مسئولیت دربین آحاد مردم دربحث مدرسه سازی را حرکت مبارکی دانستند و ابراز امیدواری نمودند تا  روزی را شاهد باشیم که نیاز و نقصانی در بحث فضاهای آموزشی نداشته باشیم.

امام جمعه همدان: توزیع مسئولیت دربین آحاد مردم دربحث مدرسه سازی حرکت مبارکی است و امیدواریم روزی را شاهد باشیم که نیاز و نقصانی در بحث فضاهای آموزشی نداشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان در بحث فرهنگ سازی و تبلیغاتی اعلام آمادگی نمودند تا در اشاعه این طرح دوشادوش شما به مسئولیت اجتماعی خود عمل مینماییم. و سعی خواهد شد  بعد از این وضعیت بیماری کرونا با بازگشایی جماعات در ترویج این طرح مهم "آجر به آجر " مشارکت جدی بنماییم و خود نیز به این پویش بپیوندیم.

ایشان اشاره داشتند در نامه ای به همه ائمه محترم  جمعه و جماعات اعلام خواهد شد تا در ترویج و اشاعه این حرکت ملی در رفع مشکلات فضاهای آموزشی فرهنگ سازی و ترویج امر مقدس مدرسه سازی حتی در حد اهداء یک آجر را بنمایند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در طرحی نو در راستای رفع مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش اشاره نمودند تا در یک اقدام موثر و هماهنگ با شورای ذکات ,قسمتی از مبالغ جمع آوری شده در هر منطقه و روستا از سهم ذکات خود را در همان منطقه و روستا به این امر مهم اختصاص یابد.و مقرر شد تا این موضوع با شورای ذکات استان اجرایی گردد.

 

قبل از صحبتهای آیت الله شعبانی , محمد حسین مرادی مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان ضمن ارائه عملکرد اداره کل نوسازی مدارس استان همدان در حوزه مشارکتهای مردمی و خیرین مدرسه ساز به تشریح و تببین طرح تحولی مشارکتهای مردمی پرداختند .

مرادی با تاکید بر اینکه توسعه مشارکت خیرین در طرح «آجر به آجر» ممکن شده است، گفت: هدف از اجرای این طرح نهادینه کردن مشارکت‌ها بوده طرح آجر به آجر طرح بسیار مؤثری است که امیدواریم به منصه ظهور برسد و امر مدرسه سازی رونق گیرد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان لازمه اجرای این طرح در ابتدا فرهنگ سازی و دغدغه مند ساختن نسل های مختلف درحوزه مدرسه سازی دانستند و  همچنین در این مسیر استفاده ازظرفیت های مختلف رسانه ای از جمله  صداوسیما ,فضای مجازی و رسانه های نوین، محور تدوین اقدامات و راهکارها قرار گرفته است.

مرادی از مشارکت ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی در امر مدرسه‌سازی در استان همدان خبر داد و گفت: یک هزار و ۹۲۰ کلاس درس در قالب ۳۱۴ پروژه با کمک خیرین در استان همدان ساخته شده است.

 

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس استان همدان با کمک خیرین راه‌اندازی شده است، افزود: از سال ۷۷ تاکنون ۲۱ جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان همدان برگزار و ۲۶۶ میلیارد تومان تعهدات خیرین بوده که ۱۹۵ میلیارد تومان تاکنون تحقق یافته است.

 

 


نظر شما :