اگر در بحث زکات همراهی لازم صورت پذیرد میتوان بخش اعظمی از مشکلات فضاهای آموزشی را مرتفع کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان مطرح کرد: اختصاص نذورات حسینی و زکات به امر مقدس مدرسه سازی

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۳ کد : ۵۴۶۹ اخبار استان
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان:صبح امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان در ادامه سلسله جلسات با مدیران ارشد استان بجهت انعقاد تقاهمنامه همکاری مشترک در اجرای طرح تحولی مشارکتهای مردمی #آجر به آجر در دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان حضور پیدا کرد و تفاهمنامه همکاری به امضاء رساندند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان مطرح کرد: اختصاص نذورات حسینی و زکات به امر مقدس مدرسه سازی

صبح امروز چهارشنبه 15 مرداد  مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان در ادامه سلسله جلسات  با مدیران ارشد استان بجهت انعقاد تقاهمنامه همکاری مشترک در اجرای طرح تحولی مشارکتهای مردمی #آجر به آجر در دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان حضور پیدا کرد و تفاهمنامه همکاری به امضاء رساندند.

آیت الله شعبانی در این دیدار با اشاره به مطالب مطروحه در نشست قبلی  از مدیرکل نوسازی مدارس خواستند بجهت حضور آحاد مردم در امر مدرسه سازی و رفع مشگل فضاهای آموزشی استان لیست روستاهاییکه از فضای آموزشی مناسب برخوردار نیستند ,احصاء گردد تا به روحانیهای آن روستا یا مساجد اعلام شود تا نسبت به ترویج اختصاص زکات به امر مدرسه سازی اقدامات و تبلیغات مقتضی را معمول دارند.

نماینده محترم ولی فقیه با اشاره به وجود ظرفیت ستاد ذکات عنوان نمودند به هر مقدار که مردم زکات خود را در امر مدرسه سازی اختصاص دهند به همان اندازه نیز ستاد زکات اعتبار جهت عمران و آبادانی روستا در اختیار قرار خواهد تا تا در این امر مشارکت شود.

ایشان یادآوری نمودند اگر در بحث زکات همراهی لازم صورت پذیرد میتوان  بخش اعظمی از مشکلات فضاهای آموزشی را مرتفع کرد. همچنین در این دیدار نماینده مقام معظم رهبری با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در نحوه برگزاری مراسم سوکواری سید و سالار شهیدان از مردم خواستند نذورات خود را به این امر مقدس(مدرسه سازی) و رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان اختصاص دهند.

 

در پایان تفاهمنامه همکاری در راستای ترویج امر مقدس مدرسه سازی و اختصاص زکات به این امر به امضای طرفین رسید.

 

  


( ۱ )

نظر شما :