افتتاح ۴۴ کلاس درس خیرساز برای سال تحصیلی جدید

افتتاح ۴۴ کلاس درس خیرساز برای سال تحصیلی جدید

۱۶ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۵۷ کد : ۱۸۷۰ آرشیو اخبار
تعداد بازدید:۶۰
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان شمالی، امین فلاح کوشکی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان در دست اجراست، اظهار کرد: از این میان ۱۵ پروژه شامل ۴۴ کلاس درس برای شروع سال تحصیلی جدید افتتاح شود، همچنین تعهدات سال قبل خیرین را ۱۱۰ میلیارد ریال بوده که ۷۰ درصد آن به همت خیرین تحقق یافته است.
افتتاح ۴۴ کلاس درس خیرساز برای سال تحصیلی جدید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان شمالی، امین فلاح کوشکی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با بیان اینکه در حال حاضر 22 مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان در دست اجراست، اظهار کرد: از این میان 15 پروژه شامل 44 کلاس درس برای شروع سال تحصیلی جدید افتتاح شود، همچنین تعهدات سال قبل خیرین را 110 میلیارد ریال بوده که 70 درصد آن به همت خیرین تحقق یافته است.

فلاح در ادامه با بیان اینکه برای رسیدن به سرانه فضای آموزشی میانگین نیازمند احداث 23 هزار متر مربع فضای جدید در استان هستیم، خاطر نشان کرد: علی‌رغم افزایش سرانه فضای آموزشی طی سال‌های اخیر در خراسان شمالی اما تا متوسط کشوری 15 صدم متر مربع کمبود داریم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی اضافه کرد: در حال حاضر 900 کلاس درس در استان تخریبی، 189 کلاس به صورت کانکس و 67 کلاس سنگی است که باید برچیده شود.

کمک‌های خیرین باید نظام‌مند شود

در ادامه فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با قدردانی از ورود خیرین به مدرسه‌سازی گفت: کمک‌های این قشر از جامعه باید  براساس الگویی مشخص به طور نظام‌مند هزینه شود و آنها را به سمت نیازهای واقعی جامعه سوق دهیم که در این شرایط کمک‌ها منشاء اثر خواهد بود.

مهاجرانی با بیان اینکه نیاز سنجی درست گام‌های توسعه را شتاب می‌بخشد، افزود: خوشبختانه خیرین مدرسه‌ساز در مسیری قانونی برای مدرسه سازی اقدام می‌کنند و تا کنون اقدامات بی نظیری توسط این نیکوکاران در استانهای مختلف انجام شده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه مرحوم دکتر حافظی از بنیانگذاران این امر در کشور بود، گفت: مرحوم اعتبار خود را در این راه گذاشت و خاطره ایشان در تاریخ ایران جاویدان خواهد ماند.

 


نظر شما :