خراسان شمالی چهارمین مقصد سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور

خراسان شمالی چهارمین مقصد سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور

۱۶ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۵۸ کد : ۱۸۷۱ آرشیو اخبار
تعداد بازدید:۵۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر که از روز دوشنبه ۱۰ تیرماه سفرهای دوره‌ای خود را به مناطق شرقی کشور آغاز کرده، پس از بازدید از مدارس استان‌های گلستان، خراسان رضوی و سمنان، صبح امروز وارد استان خراسان شمالی شد.
خراسان شمالی چهارمین مقصد سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر که از روز دوشنبه ۱۰ تیرماه سفرهای دوره‌ای خود را به مناطق شرقی کشور آغاز کرده، پس از بازدید از مدارس استان‌های گلستان، خراسان رضوی و سمنان، صبح امروز وارد استان خراسان شمالی شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این استان ابتدا با استاندار خراسان شمالی دیدار و گفت‌گو کرد.

وی در این دیدار، از اهتمام ویژه و دستور استاندار خراسان شمالی برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان قدردانی نموده و اظهار کرد: جمع آوری مدارس خشتی و گلی نیز در این استان باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: ۶۷ کلاس درس در  ۱۷ مدرسه خراسان شمالی نیز سنگی هستند که نیاز به ایجاد ۳ هزار متر مربع فضای آموزشی جدید دارد که ۷۰ درصد اعتبار آن را سازمان نوسازی مدارس کشور تامین می‌کند.

وی همچنین وعده تامین ۷۰ درصد اعتبار تغییر بخاری های گازی به پکیج را به استان خراسان شمالی داد و خاطرنشان کرد: اعتبارات ملی سازمان طی سال های گذشته کم و زیاد داشته اما این عدد در سال ۹۷ به ۳۸ میلیارد تومان رسید.

رخشانی‌مهر تصریح کرد: بر اساس شاخص‌ها، هرچه به استان شما اعتبار تعلق بگیرد، تقدیم می شود و مازاد بر آن به نسبت اعتبارات خراسان شمالی، مبلغی که استان تخصیص دهد ما نیز می دهیم.

وی از تخصیص ۲ میلیارد تومان به خراسان شمالی برای جمع آوری بخاری‌های گازی خبر داد و افزود: در جذب خیرین هزار میلیارد اعتبار داریم اما سهم خراسان شمالی ناچیز است که باید در این خصوص اقدامات موثری انجام شود.

رخشانی‌مهر همچنین از افزایش ۴ میلیارد تومانی اعتبارات خراسان شمالی در حوزه  کمک به تکمیل مدارس خیرساز خبر داد.

وی پس از دیدار با استاندار، به روستای اسفیدان، از توابع شهرستان بجنورد رفت و دبستان ۶ کلاسه‌ای را در این روستا افتتاح کرد. 

رخشانی‌مهر در این مراسم با تاکید بر حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای نوسازی مدارس گفت: این نشان از توجه نمایندگان مردم به آموزش و پرورش است.

وی افزود: در بودجه سال 98 تمام پیشنهادات ما در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس با موافقت همراه شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از تصویب بودجه 3 هزار میلیارد تومانی در مجلس برای سال 98 خبر داد و خاطرنشان کرد: این رقم به نسبت سال گذشته حدود ۶ برابر رشد داشته است. همچنین سهم ما از اعتبارات قیر و گاز 2.5 برابر شده است که اثراتش را در نقاط محروم و دور دست کشور خواهیم داد.

وی همچنین از جمع آوری تمام بخاری‌های نفتی تا مهرماه در مناطقی که زیرساخت‌های لازم مهیاست خبر داد و افزود: ما به سمت احداث مدارس مجتمع حرکت کرده‌ایم و در این خصوص تا پایان سال 54 مجتمع آموزشی در نقاط مختلف کشور افتتاح می‌شود.

علی قربانی، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز که در سفر به این استان دکتر رخشانی‌مهر را همراهی می‌کند، آموزش و پرورش را زیربنای توسعه دانست و ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی  نیز تصمیم بر این است که یک درصد از درآمد بانک‌ها و شرکت‌های دولتی به آموزش و پرورش اختصاص یابد.

نماینده مردم بجنورد با اشاره به دو نوبتی بودن 72 درصد از مدارس خراسان شمالی بر جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز در این استان تاکید کرد.


نظر شما :