همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

۱۵۰ کلاس درس به ظرفیت مدارس قم افزوده شد

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۶ کد : ۲۵۳۴ اخبار و رویداد
تعداد بازدید:۶۸
۱۵۰ کلاس درس، در قالب ۱۷ طرح احداثی‌ و پنج طرح مقاوم‌سازی، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم، مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس با اعلام این مطلب افزود: زیربنای فضای آموزشی این طرح‌ها ۴۸ هزار مترمربع شامل مدرسه، سالن ورزشی، کارگاه و نمازخانه است که ۴۵۰ میلیارد ریال برای احداث و مقاوم‌سازی آن‌ها هزینه شده است.

 

محسن پورگلیان ادامه داد: پنج طرح مقاوم‌سازی در روستاها و ۱۷ طرح نیز در مناطق مختلف شهری استان قرار دارد.

پورگلیان خاطرنشان کرد: ۳۹ طرح آموزشی، ورزشی و کارگاهی نیز با ۸۰ هزار مترمربع زیربنا و ۳۱۲ کلاس درس از محل اعتبارات ملی، استانی و خیری در دست احداث است.

مدیر کل نوسای مدارس استان قم همچنین با اشاره به آغاز فصل سرما افزود: مدارس ۳۰ روستای این استان مجهز به بخاری‌های استاندارد می‌شود.

پورگلیان تاکید کرد: پس از آغاز استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی مدارس در سال ۹۲، تمام بخاری‌های نفتی جمع‌آوری و با سامانه‌های مختلف ازجمله موتورخانه، پکیج و بخاری‌های برقی تابشی جایگزین شد.

وی با بیان این‌که سامانه گرمایشی حدود ۷۵ درصد مدارس ایمن است، بیان کرد: سامانه گرمایش ۲۵ درصد مدارس قم غیراستاندارد و ۲۵ درصد نیز نیازمند تعمیرات اساسی است که ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

پورگلیان افزود: در سال تحصیلی جدید حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز به جمعیت دانش‌آموزی استان قم افزوده شده است و حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

گفتنی است در حال حاضر حدود ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.

کلید واژه ها: اداره کل نوسازی قم مهرماه مقاوم سازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی


نظر شما :