نخستین مدرسه دارای صفحه های خورشیدی در استان قم به بهره برداری رسید

۰۳ آبان ۱۳۹۸ | ۲۰:۵۹ کد : ۲۷۷۱ اخبار و رویداد
تعداد بازدید:۸۸
نخستین مدرسه دارای صفحه های خورشیدی به نام مدرسه آیت الله محمدطاهر ظاهری به همت فرزندش عبدالمجید ظاهری همزمان با آغازین روز آبان ماه، با حضور مسئولان استانی و خیرین مدرسه ساز در پردیسان قم به بهره برداری رسید.
نخستین مدرسه دارای  صفحه های خورشیدی در استان قم به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم، مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس با اعلام این مطلب افزود: مدرسه خیرساز آیت الله ظاهری در زمینی به مساحت 2600 مترمربع در آذرماه 97 کلنگ زنی شد و هم اکنون این مدرسه با 12 کلاس درس، 10اتاق اداری و جانبی و 3 سالن، کارگاه و آزمایشگاه؛ و با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان به بهر برداری رسیده است که بخش اعظم آن توسط خیر مدرسه ساز و بخشی از آن هم از اعتبارات دولتی تامین شده است.


 

محسن پورگلیان با اشاره به توجه اخیر مسئولین کشور به انرژی های نو گفت: یکی از ویژگی های خاص این مدرسه این است که نخستین مدرسه در سطح استان و احیانا در سطح کشور باشد که مجهز به صفحه های خورشیدی برای تولید برق مورد نیاز مدرسه است.

پورگلیان ابراز داشت: درسال جاری 17 فضای آموزشی و پرورشی شامل مدرسه، کارگاه، سالن ورزشی و نمازخانه تحویل جامعه آموزش و پرورش استان شده است که شامل 8 مدرسه، 9 فضای آموزشی و پرورشی از قبیل نمازخانه، سالن ورزشی و کارگاه است و  45 هزار مترمربع زیربنا دارد.

در این مراسم همچنین عبدالمجید ظاهری خیر مدرسه نیز با توجه به اهمیت دانش گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا توجه به علم و دانش نهادینه شده است، از این رو اگر می خواهیم کشور ما در این زمینه پیشتاز باشد باید در زمینه کسب دانش، هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ نرم افزاری توجه بیشتری کنیم.

همچنین حیدری فرماندار شهر قم، ابراز خرسندی کرد که با امکاناتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اختیار مردم گذاشته است و زحمتهای استادان و معلمین، ایران توانسته است در زمینه علم و دانش در منطقه پیشتاز باشد.

در پایان مراسم از خیرمدرسه ساز و برخی عوامل موثر در پروژه تجلیل به عمل آمد و روبان بهره برداری از مراسم بریده شد.

 

 

کلید واژه ها: استان قم خیرین مدرسه ساز اداره کل نوسازی قم


نظر شما :