دبستان دخترانه خیرساز حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در استان قم به بهره برداری رسید

۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۳ کد : ۳۱۸۶ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۵۲
دبستان دخترانه خیرساز حضرت قاسم ابن الحسن (ع) در مراسمی با حضور استاندار قم و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری رسید.
دبستان دخترانه خیرساز حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در استان قم به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم، مدیر کل نوسازی مدارس استان قم، ضمن بیان اینکه این مدرسه از بالاترین استانداردهای معماری برخوردار است اظهار داشت: عملیات ساخت مدرسه قاسم ابن الحسن علیه السلام از سال 96، در زمینی به مساحت یک هزار و 300 مترمربع و زیربنای کل هزار و 480 مترمربع آغاز شده است .

 

محسن پورگلیان افزود: این مدرسه دارای 9 کلاس درس، آزمایشگاه، کارگاه، نمازخانه و فضاهای اداری است و با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان ساخته شده است که  نیمی از آن به همت بانوی خیّر خانم حدادی تامین اعتبار شده است و ادامه عملیات ساخت توسط اعتبارات دولتی انجام شده است.

در این مراسم، رئیس ستاد بانوان خیر مدرسه ساز کشور ضمن بیان اهمیت زن در جامعه اظهار داشت: زن مرکز ثقل جامعه است و اگر دختران جامعه ما به نحو صحیح تربیت شوند، همین دختران می توانند مردانی بزرگ تربیت کنند که جامعه را بسازند.

خدیجه نیزاری ابراز داشت: از میان 30 هزار خیّرمدرسه ساز حقیقی و حقوقی که در کشور وجود دارد، 5 هزار بانوی خیر وجود دارد که هر یک از این بانوان خود حامیان و مشوقان خیّرین در انجام امور خیر هستند.

نیزاری با اشاره به تشخیص صحیح خیّر مدرسه در ساخت مدرسه دخترانه گفت: اگر روی بانوان جامعه سرمایه گذاری شود و به جای مشغول شدن آنها به مسائل ظاهری با حقیقت آشنایشان کنند، می توانند ظرفیت ها و استعدادهای آنها را شکوفا نمایند.

همچنین استاندار قم در این مراسم، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات شایسته خیّرین مدرسه ساز گفت: امروز به دلیل افزایش مشارکت مردم در فرایند آموزش و پرورش دانش آموزان، مسئولیت مدیران دولتی نیز سنگین تر از قبل شده است.

بهرام سرمست همچنین تغییر کاربری و در اختیارگذاشتن زمین برای ساخت مدرسه را از برنامه های مدیریت استان عنوان کرد و گفت: قم به لحاظ فضاهای آموزشی بسیار کمبود دارد و باید حدود ۱۰۰ مرکز آموزشی دیگر در این استان بسازیم تا به میانگین کشوری فضاهای آموزشی دست یابیم.

سرمست خاطرنشان کرد: با وجود کاستی ها در فضاهای آموزشی، خوشبختانه خروجی عملکرد آموزش و پرورش استان قم تربیت دانش آموزانی فرهیخته می باشد.

در پایان از خیّر مدرسه ساز و خانواده وی تجلیل به عمل آمد، همچنین از پیمانکار و ناظران پروژه تقدیر شد و خیّرین و مسئولین در بین دانش آموزان مدرسه حضور یافتند.

 

 

 

 

 

 

کلید واژه ها: اداره کل نوسازی قم خیرین مدرسه ساز


نظر شما :