در حاشیه همایش تخصصی تعمیر، تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی صورت گرفت

ارائه گزارش سیستم های گرمایشی و سرمایشی استان قم به وزیر آموزش و پرورش

۰۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۰ کد : ۳۳۶۷ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۳۱
در حاشیه همایش تخصصی تعمیر، تجهیز و نگهداری فضاهای آموزشی که ۴ و ۵ دی ماه با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولانی از ادارات کل استانها در تبریز برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش از غرفه استان قم بازدید نمود و مدیر کل نوسازی مدارس استان قم، گزارشی از عملکرد این اداره کل، در زمینه استانداردسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی به وزیر آموزش و پرورش ارائه نمود.
ارائه گزارش سیستم های گرمایشی و سرمایشی استان قم به وزیر آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم، مدیر کل نوسازی مدارس در این گزارش اعلام نمود: از سال 92 تاکنون 411  مدرسه استان قم، استانداردسازی گرمایشی شده اند که شامل بیش از دو هزار و 900 کلاس درس و بیش از 436 هزار مترمربع زیربنا می باشند.

محسن پورگلیان افزود: پیش از شروع طرح استاندارد سازی مدارس استان قم، 27 درصد از سیستم های گرمایشی مدارس استان، استاندارد بودند و 73 درصد از این سیستم ها نیاز به استانداردسازی داشتند.

پورگلیان خاطر نشان کرد: از ابتدای شروع این طرح تا کنون، بیش از 56 درصد از سیستم های گرمایشی مدارس استان قم استاندارد سازی شده اند.

گفتنی است پس از پیش آمدن حادثه در روستای شین آباد و آسیب دیدن دانش آموزان مدرسه، سازمان نوسازی مدارس کشور عزم جدی برای برچیدن بخاری های نفتی از مدارس و جایگزینی سیستم های گرمایشی استاندارد نمود.

لازم به ذکر است انواع سیستم های گرمایشی استاندارد که جایگزین بخاری نفتی در مدارس شده اند عبارتند از: سیستم های حرارت مرکزی، بخاری های هرمتیک، رادیاتور برقی و بخاریهای تابشی.

 

کلید واژه ها: اداره کل نوسازی قم سیستم های گرمایشی و سرمایشی استانداردسازی


نظر شما :