یکپارچه‌سازی اطلاعات سامانه‌های فضای آموزشی در سامانه رصد

۱۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۰ کد : ۱۸۵۷ اخبار مهم
با وجود دو سامانه مجزای فضای کالبدی به منظور پایش اطلاعات فضاهای آموزش و پرورش، یکپارچه‌سازی اطلاعات این سامانه‌ها به عنوان یکی از مهمترین نیازهای سازمان به منظور برنامه‌ریزی برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به شمار می‌رود.
یکپارچه‌سازی اطلاعات سامانه‌های فضای آموزشی در سامانه رصد

 امروزه نیاز به اطلاعات روزآمد و برخط یکی از مهمترین پیش‌نیازهای حوزه برنامه‌ریزی است، در این راستا دفتر برنامه‌ریزی و تامین منابع به منظور پایش و پالایش اطلاعات فضاهای کالبدی وزارت آموزش و پرورش اقدام به یکپارچه‌‌سازی سامانه‌های اطلاعات فضاهای کالبدی در سیستم‌های «شناسنامه فنی فضا» و «مدیریت پروژه» نموده است. با استفاده از این فرآیند، زمان گزارش‌‌دهی سامانه‌ها کاهش یافته، ادغام داده‌ها از سامانه‌‌ها با سهولت بیشتری صورت می‌پذیرد و اطلاعات به صورت استاندارد‌سازی شده و یکپارچه در دسترس قرار خواهد گرفت. این سامانه در آدرس http://bi.dres.ir قابل دسترسی است و گزارشات جذب بر پایه طرح، جذب بر مبنای منبع اعتبار، جذب اسناد خزانه، آمار پروژه‌های تحویلی استان‌ها در سال جاری، تعداد کلاس‌های خشت و گلی، پروژه‌های حیات طیبه به همراه پیشرفت فیزیکی، عملکرد استان‌ها در ارتباط با واحدهای سازمانی آموزش و پرورش و ارتباط پروژه‌ها با شناسنامه فنی فضا، تعداد فضا، دانش‌آموز، زیربنا و سرانه فضا هر یک از استان‌ها قابل دسترسی و مشاهده است، این سامانه امکان مدیریت و ارزیابی سریع عملکرد را برای هر یک از استان‌ها فراهم می‌کند.


نظر شما :

قوام شربیانی ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۶
با سلام نظر به جایگاه سازمان نوسازی مدارس کشور به عنوان یک دستگاه اجرایی مجرب وفنی در کشور وضرورت اطلاع رسانی به مجموعه تحت مدیریت در استانها از آخرین دستورالعمل ها ومقرره تدوین شده از زحمات همکاران محترم در راه اندازی این سامانه تقدیر وتشکر می گردد.