بیانیه کار گروه معماری – کرمانشاه مرداد۹۸

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷ کد : ۲۲۰۲ اخبار و رویدادها
سمینار منطقه ای معاونین فنی وکارشناسان دفاتر فنی ادارات کل استان های ایلام، لرستان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه به میزبانی استان کرمانشاه در راستای تحقق بخشیدن به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و طراحی مدارس با رویکرد طراحی اقلیمی برگزار گردید، در همین جهت کارگروه معماری، متشکل از مدیر کل دفتر فنی و تحقیقات، مشاور ریاست در معماری،کارشناسان معماری سازمان، کارشناسان معماری و معاونین فنی استان های مذکور و اساتید مدعو با هدف بحث و بررسی پیرامون نقاط قوت و ضعف طراحی ها و نیز بهره مندی از تجارب همکاران در ادارات کل تشکیل گردید. در پایان مصوباتی به شرح ذیل به تایید اعضا رسید تا در پروژه های این استان ها ملاک عمل قرار گیرد.
بیانیه کار گروه معماری – کرمانشاه مرداد۹۸

مصوبات کارگروه معماری بشرح ذیل می باشد.

1- فضاهای آموزشی و پرورشی بایستی زیبا ، مقاوم ، کارا ، همخوان با بافت ، فرهنگ ، متناسب با اقلیم و شرایط محیطی و جغرافیایی به ویژه با توجه به مباحث معماری پایدار و معماری سبز طراحی گردند.

2-در کلیه ی پروژه ها ، رعایت کامل طرح معماری ، مورد تأکید بوده و لازم است ناظرین از هرگونه تغییر در طرحها ، بدون هماهنگی قبلی خودداری نمایند . بدیهی است معماران همواره پذیرای هرگونه نقد سازنده در راستای بهبود کمی و کیفی معماری مدارس خواهند بود.

3-استفاده از مطالعاتی که با استفاده از تجارب داخلی و بین المللی در زمینه طراحی فضاهای آموزشی و پرورشی و محوطه سازی صورت گرفته مورد تأکید قرار گرفت.

4-استفاده از توان مشاورین ذیصلاح در زمینه طراحی فضاهای آموزشی و پرورش با رویکرد مدرسه ی سبز مورد تأکید قرار گرفت.

5-لزوم رعایت جزئیات نما ، نازک کاری ، دکوراسیون داخلی و رنگ آمیزی فضاها در هنگام اجرا مورد تأکید قرار گرفت.

6-فراهم آوردن امکانات بازدید از طرح های معماری فاخر در کشور مورد تأکید قرار گرفت.

7-درخصوص نظارت بر طرح های معماری توسط طراحان تمهیدات لازم توسط سازمان در نظر گرفته شود.

امید می رود با رعایت موارد فوق و حمایت از نیروهای معماری ، انگیزه های لازم جهت دستیابی به معماری شایسته بوجود آید.

 

کلید واژه ها: سمینار منطقه ای کرمانشاه معماری


نظر شما :