برگزاری دوره آموزشی تصفیه و بازچرخانی آبهای خاکستری

۱۶ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۰ کد : ۳۱۴۷ اخبار و رویدادها
به منظور ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان تاسیسات سازمان و ادارات کل تابعه در حوزه مدریت سبز و با عنایت به آیین نامه نظام مدیریت سبز در دستگاه های اجرایی دوره آموزشی تصفیه و بازچرخانی آب های خاکستری با حضور مدیر کل دفتر فنی و تحقیقات، دکتر غلامی عضو هیات علمی دانشگاه گلستان و کارشناسان دفتر فنی و تحقیقات در محل سالن ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
برگزاری دوره آموزشی تصفیه و بازچرخانی آبهای خاکستری

 در این دوره که معاونین فنی و کارشناسان تاسیسات ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها نیز از طریق ویدئو کنفرانس شرکت داشتند؛ به موضوعات مرتبط با کیفیت آب و انواع آلاینده ها و باکتری ها و چگونگی باز چرخانی آب خاکستری و فاضلاب در مدارس پرداخته شد .

در این جلسه دکتر غلامی به عنوان مدرس دوره اشاره فرمودند که 80% پساب موجود در ساختمان‌ها مربوط به آب های خاکستری و 20% باقی مانده مربوط به فاضلاب (آب سنگین) می باشد که با اعمال هزینه‌ی اولیه‌ی کم و جداسازی رایزرهای جمع آوری آب خاکستری از آب فاضلاب، می توان آب های خاکستری را بازچرخانی و مورد استفاده مجدد قرارداد.

در انتها کارشناسان و معاونین فنی ادارات کل سوالات خود در خصوص چالش های موجود در مدارس ساخته شده و یا پروژه های در دست احداث در مناطق مختلف کشور را مطرح نمودند که  از طرف مدرس دوره راهکارها و راهنمایی های لازم را دریافت نمودند.


نظر شما :